Ganodermáról

A GANODERMA-ról fontos tudni, hogy a tudományos kutatások és kísérletek minden szempontból megerősítették a pozitív hatásait, különös tekintettel vértisztító hatására, így javítja a vérkeringést és a sejtek minőségét. Lehetővé teszi, hogy belső szerveink rendeltetésszerűen működjenek, javíthatja a gyenge fizikai állapotot és erősíti az immunrendszert. Bizonyítottan hatékonyan segíthet az egészség és fizikai erőnlét megőrzésében. A Ganoderma népszerűsége nem véletlen, hiszen számos tudományos kutatás támasztja alá jótékony tulajdonságait. A Ganoderma gombában lévő biológiailag aktív hatóanyagok számos betegség megelőzésében játszhatnak fontos szerepet.

A gyógynövény specialisták a ganodermát adaptogén növényként tartják számon, ami természetes szabályozást jelent, tehát serkenti az immunrendszer működését, ha alulműködik és visszafogja, ha túlműködik. A ganoderma legfontosabb összetevői a nagy molekulasúlyú poliszacharidok és a káros szabad gyökök befogására alkalmas antioxidánsok. Emellett a ganoderma tartalmaz káliumot, magnéziumot, kalciumot és germániumot.

A ganodermát Japánban és Kínában elsődlegesen a rák kezelésére használják, illetve az immunrendszer serkentésére kemoterápia és sugárkezelés után. Előszeretettel alkalmazzák autoimmunbetegségek kezelésére is. Májvédő hatása szintén kiemelkedő.

A ganoderma gyógygomba kedvező hatásai leginkább az alábbi betegségekben tapasztalhatók:
rákos daganatok, szívritmuszavar, koszorúér-rendellenesség, magas vérnyomás, magas vércukorszint, magas koleszterinszint, alacsony vérnyomás, stroke.

Egyéb betegségekben is megfigyeltek pozitív hatásokat:
hányás, hajhullás, vesegyulladás, vesekövesség, gyomor, influenza, akne, székrekedés.

Ez a gomba étkezési gombaként nem fogyasztható, mert az íze nagyon keserű. Ritkasága miatt ma már nem is a gomba termőtestét fogyasztjuk, hanem a ganoderma micélium koncentrációját. Ennek a hatóanyag-tartalma sokkal magasabb, és tetszőleges mennyiség állítható elő belőle.

A Ganoderma gombafaj története 5000 évre nyúlik vissza. Az ősi Kínában a gyógyhatású szerek között a Ganoderma olyan sikeresnek bizonyult, hogy hatékonyságát hitelesen bizonyítják a legrégibb, 2000 évesnél régebbinek tartott kínai orvosi leírások. Ebben 365 féle gyógynövényt írtak le és osztályoztak. A Ganodermát a legjobbak között is a legkiválóbbnak nyilvánították.

A Ganoderma a kínai leírásokban olvasható előkelő besorolását nem a jó hírnév szimbolikus fontosságának, hanem mellékhatások nélküli gyógyító hatásának köszönheti.

A kínaiak a gyógynövények királyának tartják, mivel folyamatosan fogyasztható és hosszú, egészséges életet tesz lehetővé.

A kínai és külföldi tudósok által végzett legújabb kutatások, a párhuzamosan végzett analitikai vizsgálatok, valamint a kórházakban, egyetemeken és gyógyszergyárakban szerzett klinikai tapasztalatok minden kétséget kizáróan bizonyítják a Ganoderma nagyfokú hatékonyságát. 2000 év után a Ganoderma reflektorfénybe került, mint a szervezet élettani működéseit normalizáló különleges tápanyag.

Az ősi gyógyhatású szerek iránt érdeklődő modern kutatók Japánból, Kínából, Tajvanról, Malajziából, Indiából, Thaiföldről, Indonéziából, Vietnámból és az Egyesült Államokból származnak.

A japán és a kínai kutatók vezették a kutatásokat, és laboratóriumi kísérleteikkel, illetve klinikai tapasztalataikkal bizonyították a Ganoderma gomba értékét.

Kimutatták, a Ganoderma gomba összetevői milyen kiváló élettani hatással vannak a szervezet működésére és ezáltal az egészségre. A gyógynövényekben található alkotóelemeket együttesen “tápláló anyagoknak” nevezték el.

A Ganoderma alkotóelemei:

1) Poliszacharidok

Fő funkcióik:
a) Javítja immunrendszer hatékonyságát
b) Antioxidáns hatású
c) Csökkenti a koleszterin-szintet

2) Triterpének

Fő funkcióik:
a) Csökkentik a koleszterin-szintet
b) Mérséklik a magas vérnyomást
c) Nyugtató hatásúak, és növelik a stressz tűrő képességet

3) Adenozin

Fő funkciói:
a) Gátolja a vérlemezkék összetapadását
b) Javítja a vérkeringést
c) Erősíti az idegrendszeri funkciókat

4) Szerves germánium

Fő funkciói:
a) Javítja a sejtek oxigénellátását
b) Javítja az immunfunkciók hatékonyságát

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

error: Content is protected !!